KORONAVİRÜS

KORONAVİRÜS zarflı bir virüs olup OZON tedavisinden yararlanır başka da tedavide kullanacak ilaç ve aşı yoktur. Ozon hem zarflı virüslere karşı virütik etkilidir yani virüsleri yok eder hemde vücut direncini artırarak kişileri infekte (hasta) olmaktan korur.

Çin’in Wuhan Eyaletinde başlayıp pandemi dediğimiz yeryüzünün büyük bir kısmına yayılarak salgın yapan enfeksiyon insanlarda korku ve panik yaratmıştır. Dünyamız benzer salgınları zaman zaman yaşamıştır. Bu salgın daha öncekilere göre mortalitesi (öldürücü etkisi) daha düşüktür,yalnız dış ortamlarda diğerlerine göre daha uzun yaşadığından bulaşma ve yayılması hızlıdır.

Sekiz yaş altı çocuklarda görülmemekte öldürücü etkisini de en çok kronik akciğer hastalığı taşıyan immünitesi (direnci) düşük yaşlı kişilerde göstermektedir. Korku, panik, stres de direnci düşüren nedenlerdendir.Ateş,öksürük,nefes darlığı ilk semptomlardır.Kuluçka süresi iki hafta olup bu dönemde de bulaşabilir. Korunma çok önemlidir.Kalabalık yerlerden uzak durmak,nezle grip belirtisi olanlardan iki metre uzak durmak,sağlıklı kişilerinde birbirleri ile tokalaşma,öpüşme vs den uzak durmalıdır. KORONAVİRÜS zarflı bir virüs olup OZON tedavisinden yararlanır başka da tedavide rolex replika saat kullanacak ilaç ve aşı yoktur. Ozon hem zarflı virüslere karşı virütik etkilidir yani virüsleri yok eder hemde vücut direncini artırarak kişileri infekte (hasta) olmaktan korur. SAĞLIKLA KALIN.