Op.Dr.Hüseyin Kan

SIKÇA SORULAN SORULAR

işte ozon terapi tedavisiyle ilgili doktorlara en çok sorulan sorular ve yanıtları.

OZON NEDİR?

Medikal ozon daima saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır. Uygulamaya bağlı olarak ozon konsantrasyonu 1 ve 100 µg/ml (0.05 – 5 %O3) arasında değişir.

OZON TERAPİ

Kan dolaşımını arttırma yeteneği, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır, ve organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında ozonu çok değerli kılar.

BİLMEM GEREKENLER

Ozon tedavisinin herhangi bir şekli uygulanmadan önce ozon terapi uygulayacak doktora kullanılan ilaçlardan ve uygulanan özel diyetlerden yakın zamanda bitmişse bile bahsetmeyi unutmayınız.

HASTALIKLAR

Ozon tedavisi ile birçok patolojik durum daha iyi hale gelir veya tamamen düzelir. Bu durum bir seri tıbbi araştırma ve tıbbi yayın ile kanıtlanmıştır.

OZON TERAPİ TEDAVİSİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Opr. Dr. Hüseyin Kan; Ozon tedavi hakkında merak edilenler. Ozon terapisi nedir? Ne işe yarar?

Kan ozonu nedir? Ozon, tamamlayıcı bir tedavi türü müdür? Hangi hastalıkların tedavisinde yardımı olur? Fiziksel ve zihinsel performansın artması için sağlıklı kişilere de ozon terapi ya da kan ozonu uygulanabilir mi? Ozon terapi kanser tedavisine ek olarak tamamlayıcı olarak uygulanabilir? Ozon terapi saç ve cilt bakımı için, daha ince bir görünüm için uygulanabilir mi? Ozon terapisinin herhangi bir yan etkisi var mı? Ozon terapi yara tedavisinde nasıl kullanılır? İltihaplı eklem hastalıklarının hangi aşamasında ozon terapi işe yarar? Ozon terapi romatizma, kireçlenme dışında başka hangi benzer hastalıkların tedavisinde, hangi aşamada kullanılabilir? Ozon enjeksiyonu vücudun hangi bölümüne, ne sıklıkla yapılır? Ozon tedavisinin çalışma prensibi nedir? Migren, Parkinson, Alzheimer, Multipl Skleroz gibi hastalıkların tedavisinde ozon tedavisinin yeri nedir? Kas hastalıklarına karşı ozon tedavisi kullanılabilir mi? Hasta tedavinin ilk seansından itibaren etkilerini görmeye başlar mı? Enerji artışı, bağ ağrısı ve baş dönmesi şikayetlerinde azalma, uykunun düzelmesi, çevreyle iletişimin artması mümkün mü? Ozon terapi saç ve cilt bakımı için kullanılabilir mi? Saç ile ilgili hangi sorunlarda ozon terapi uygulanabilir? Ozon tedavisi ile saç dökülmesine (saçkıran) sebep olan bakteri ve mantar gibi enfeksiyonlar ortadan nasıl kaldırılır? Ozon sauna nedir? Ozon sauna ile zayıflamak mümkün mü? Sauna terapisi hangi sıklıkta, ne kadar sürelik seanslarla yapılır? Ozon terapi sayesinde ne kadar zayıflamak mümkün?

Ozon Terapi Nedir?

Medikal ozon daima saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır. Uygulamaya bağlı olarak ozon konsantrasyonu 1 ve 100 µg/ml (0.05 – 5 %O3) arasında değişir. Ozon terapist, ozon terapi konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumu ve tıbbi endikasyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler.

Ozon Terapinin Özellikleri Nelerdir?

Medikal ozonun iyi bilinen bactericidal (bakteri öldürücü), fungicidal (mantar öldürücü) and virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle, enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Ozon Terapinin Etkileri

Günümüzde sağlıklı kalmak ve ihtiyarlamadan yaşlanmak modern insan için en önemli faktördür. Yaşam süresinin kaliteli bir şekilde uzaması daha dinç ve daha enerjik olmak için yapılması gereken destek tedavilerden biri de medikal ozon tedavisidir.

Ozon Terapinin Uygulandığı Hastalıklar

Damar dolaşım bozukluklarının tedavisi ve damar hastalıklarını önlenmesinde kullanılır Reynaud fenomeni (ellerde dolaşım bozukluğu) Burger hastalığı (ayaklarda dolaşım bozukluğu) *Diabet (Şeker hastalığı):Pankreas hücrelerinin yenilenmesi ile doğal insülin salınımını arttırıyor hastanın ilaç ihtiyacını azaltıyor

BİZE ULAŞIN

Fikirleriniz ve önerileriniz kliniğimiz için önemlidir. Hizmetimizle ilgili belirtmiş olduğunuz bütün görüş ve öneriler, Kalite Yönetim Sistemi ve Hasta Hakları İletişim Birimi tarafından değerlendirilerek sizlere geri bildirim yapılmaktadır.

Kliniğimiz ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşarak hizmetimize katkı sağladığınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. Görüş ve öneriler formu üzerinden göndereceğiniz sorular e-posta adresiniz üzerinden cevaplanacaktır. Lütfen e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.

36

YILLIK
TECRÜBE

283

TEDAVİSİ TAMAMLANAN
HASTA

980

KAYITLI HASTA

752

MEMNUN
HASTA